Telif Hakkı

YASAL UYARI ve TELİF BİLDİRGESİ

bedavapdf.com Kanunlarda yer alan “Uyar kaldır” prensibini benimseyerek hareket eder. Aşağıda da özet olarak geçeceğimiz,  ilgili madde ve detaylı açıklamasını YAYBİR (Yayıncılar telif hakları ve lisanslama meslek birliği) tarafından sunulan ilgili internet sayfasından da BURAYA TIKLAYIP ulaşabilirsiniz.
beinsportscanli@gmail.combedavapdf.com hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı bir şekilde hizmet vermektedir. SİTEDE HİÇBİR DOSYA YER ALMAMAKTADIR. ÇÜNKÜ WEB SİTESİ BLOGGER ALTYAPILIDIR VE HOSTİNGİ YOKTUR.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu Ek Madde 4 Uyar Kaldır ile ilgili kanun.”
bedavapdf.com sitesin de yer alan tüm dosya ve paylaşımlar çeşitli paylaşım sitelerinden alınma olup hiçbir dosya sunucularımız da barındırılmaz (çünkü sunucu yoktur) ve sadece yer gösterici olarak hizmet vermektedir.  Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen kişiler veya meslek birlikleri, beinsportscanli@gmail.com
adresinden bizlere ulaşabilirler, buna takiben 5846 sayılı kanunun 25. maddesinin ek 4. maddesine göre üç(3) gün içerisinde yer gösterici linki ve istenirse tanıtım yazısı bedavapdf.com'dan kaldırılır.

Web sitesinde kitapların orijinallerinin satın alınması için gerek bizim koyduğumuz gerekse google reklamları ile gösterilen kitapları gören ziyaretçiler , orijinal sitelere giderek kitabın orijinalini satın almaktadır. 


bedavapdf.com , 5651 sayılı yasa gereğince “YER SAĞLAYICI” olarak hizmet vermektedir.
İndirmiş olduğunuz tüm içerikleri en fazla 24 saat bilgisayarınızda barındırma hakkına sahipsiniz. Fazlasında T.C. yasalarına göre suç işlemiş sayılabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki sitemizin başlıca amaçlarından biri yazar ve kitapları tanıtmaktır. Tanıtım modeli olarak internete halihazırda bir çaba sarf etmeden bulunan e-kitap paylaşımlarına yer sağlayıcı link vererek okuyuculara inceleme fırsat sunmaktır. Kitapların beğenmeniz durumunda orijinallerinin alınmasına teşvik etmektir. Her kitap tanıtımının altında, o kitabın satın alınmasını belirten yazı ve ilgili yasalar ile telif konusu açıklanmıştır. 

bedavapdf.com yöneticilerinin kullanıcılar tarafından yapılan içeriklerin hukuka aykırı olup olmadığını kontrol etme gibi bir sorumluluğu yoktur. Bundan dolayı telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen kişiler veya meslek birlikleri,
yukarıdaki mail adresinden bizlere ulaşabilirler, buna takiben üç(3) gün içerisinde yer gösterici linki ve istenirse tanıtım yazısı bedavapdf.com'dan kaldırılır.

bedavapdf.com sitesinde bulunan sponsor google reklamlar haricinde hiç bir materyalden gelir elde etmez ve herhangi kimseye ait olan telif kaynaklarının satışını yapmaz.
bedavapdf.com sitesine giren ve kullanmaya devam eden kişiler indirecekleri, kullanacakları, kuracakları, yorumları, yönelecekleri bağlantılar ve benzeri kullanımlar doğrultusunda kendileri ve hedef site sorumludur, hiç bir şekilde bedavapdf.com suçlanamaz. Yine yukarıda belirtilen işlemleri sitemiz üzerinden gerçekleştirmek, bu işlemleri gerçekleştirenler tarafından sorumluluklarını kabul etmiş sayılırlar, aksi taktirde sitemizi terk etmeleri gerekmektedir.bedavapdf.com tanıtım amaçlı .pdf içerikleri yayınlar.

tanıtım amaçlı olduğundan telif sahibi’nin bize ulaşması halinde ilgili dosyalar tamamen sitemizden kaldırılır.

Sitemizde yer alan tüm paylaşımlardaki linkler Yayın Evleri , yandex , google drive , turbobit ve çeşitli paylaşım sitelerinden alınmıştır.

Sitemizdeki kitaplar herhangi kişi veya kuruluşa zarar verme amacı ile yayınlanmaz. Amaç sadece yayın evi ve kitaplar hakkında bilgi edinmek ve beğenilmesi halinde orjinalinin alınması içindir.

İndirdiğiniz içerikleri bilgisayarınızdan 24 saat içinde siliniz, yayınlanan içerikler tanıtım amaçlı olup bu materyallerin orjinallerini lisans veya albumlerini satın almanız gerekmektedir.

Dosyalar tanıtım amaçlı olduğundan hak sahibi kişi veya şirketin bize mail atması halinde, isteği üzerine tüm dosyaları kaldırılır. 5846 sayılı kanunun 25. maddesinin ek 4. maddesine göre hakkı ihlal edilen kişi üç gün (3) içinde ihlalin durdurulmasını istemek zorundadır. İsteği yerine getirilmediği takdirde savcılığa başvurabilir. Ancak hiçbir hak sahibi kişinin isteği olumsuz sonuçlanmamaktadır.

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen kişiler veya meslek 
birlikleri,  beinsportscanli@gmail.com adresinden bize ulaşabilirler.


 bedavapdf.com 5651 sayılı yasanın 5. maddesinde tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, web site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, “beinsportscanli@gmail.com” mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler hukuksal olarak incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde, ihlal olduğu düşünülen içerikler kaldırılacaktır.
Yasa:
MADDE 5 – (1) Yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir.
MADDE 5 – (2) Yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.

Sitemizden yapılan yorumlardan yorumu yazan kendisi sorumludur.Rencide edici Küfür içerikli Yorumlar Yazmamanızı rica ederiz…

bedavapdf.com sitesini kullanan üyelerimiz ve ziyaretçilerimiz site kurallarını kabul etmiş sayılır.

Yorum Gönder