Dr. Mehmet Doğan - BİLİM VE TEKNOLOJİ TARİHİ PDF İndir


PDF veya Epub Dosyası Hakkında Bilgiler
Adı: BİLİM VE TEKNOLOJİ TARİHİ PDF İndir
İçeriği:  Ulusların birbirlerine karşı yürüttükleri üstünlük yarışları ve kendi toplumlarının refah seviyelerini yükseltme gayret ve çalışmaları nasıl, 19. yüzyıl’da sanayi çağının başlamasına sebep olmuşsa; benzer gayret ve çalışmalarda, 21. yüzyıla girerken ,bilim alanında bilgi çağına, sanayi alanında da üçüncü endüstri çağına girilmesine neden olmuştur.

Bilgi çağı veya üçüncü endüstri çağı gibi kavramlarla ifade edilen kısaca bilim ve teknoloji çağı diyebileceğimiz, günümüz dünyasında bilim ve teknoloji alanında öylesine bir hızlı gelişme

yaşanmaktadır. Bu hızlı gelişmeye ayak uydurabilmek ülkeler için, hem çok zor hem de son derece hayati önem taşır duruma gelmiştir. Bilim ve teknoloji tarihi nedir? sorusunun en kısa yanıtı bilim ve teknolojinin doğuş ve gelişme öyküsü olarak tanımlanabilir. Bilim ve teknoloji tarihinin amacı; nesnel bilginin ve tekniğin ortaya çıkışını, yayılmasını ve kullanılma koşullarını incelemenin yanında geniş anlamda bir bakış açısı oluşmasını sağlamaktır. Bilim ve teknoloji tarihi amacına, çeşitli bilim kollarında ulaşılan sonuçları sıralayarak değil, daha çok, bu sonuçları bağlı oldukları koşullar çerçevesinde açıklayarak ulaşmaya çalışır.
Görevi de hakikatin (gerçek) ve buluşların bir katalog çalışması olmayıp, bilimsel kavram, kuram, teknik ve anlayışın doğuşunu ve gelişimini izlemek ve açığa çıkarmaktır.
Modern bilim ve teknoloji şüphesiz, insan aklının ve iradesinin uygarlığa katmış olduğu en önemli üründür. Fakat bu ürünün doğuş, gelişmesi konusunda ancak, son 80 yıllık bir dönemde akademik çalışmalar başlatılmış ve bu çalışmalar hızla yürütülmektedir.
Bilim ve teknoloji Tarihi yeni bir disiplin olmakla beraber, kapsamı çok geniştir. Bilim çok kere sanıldığı gibi ilk defa ne Rönesans ‘tan sonra, nede Batı dünyasında ortaya çıkmıştır. Bilim ve Teknoloji insanlığın ortak malıdır; kökleri ilkel insan topluluklarının yaşamına kadar uzanır.


Pdf - Epub dosyasını aşağıdaki butona tıklayarak indirebilirsiniz. Ücretsiz yandex disk e kitap indir. 
 PDF Nasıl İndirilir ?
Butona tıkladıktan sonra 5 saniyelik geri sayımı bekleyip "Devam Et" butonuna basarak geçmeniz yeterlidir. İndirmede sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Sitedeki tüm PDF dosyaları tanıtım amaçlıdır. Beğenmeniz halinde lütfen orijinalini edinin. Telif hakkı ile ilgili yasal bilgilendirmeyi okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar