Caner Taslaman-Evren'den Allah'a PDF İndir


PDF veya Epub Dosyası Hakkında Bilgiler
Adı: Caner Taslaman-Evrenden-Allaha PDF İndir
İçeriği:  Evren hakkındaki görüşümüz, evrenin bir parçası olan kendimiz hakkındaki görüşümüzü de belirleyicidir. Evreni ezelî bir varlık, evrenin içindeki canlıları ve biz insanları tesadüfen var olmuş olarak gören natüralist-ateist anlayışla; evreni Allah tarafından yaratılmış bir varlık olarak gören tek tanrıcı anlayışın yol açacağı hayat görüşleri arasında derin bir uçurum vardır. Bu uçurum yaşama, ölüme, hayatın anlamına, ahlaka ve daha birçok temel hususa bakışta köklü farklar oluşturacak kadar önemlidir. Bu kitapta, işte bu en önemli meselelerde fark oluşturan temellerden hangisinin rasyonel olduğu, modern bilimin ve felsefenin verileriyle tartışılıyor. Bu kitapta cevabını bulabileceğiniz bazı sorular: Allah'ın varlığı rasyonel olarak temellendirilebilir mi? Big Bang Teorisi'nin felsefi ve teolojik sonuçları nelerdir? Entropi yasasının tasarım delili ile ilişkisi var mı? Doğa yasalarının varlığı, tasarım olgusuna atıf yapılmadan açıklanabilir mi? Zihnin varlığı ve evrenin anlaşılır olması ile tasarım delilinin bağlantısı nedir? Sonsuz evrenler senaryoları, evrenin ve canlılığın tasarımlandığı iddiasına bir tehdit midir?


Pdf - Epub dosyasını aşağıdaki butona tıklayarak indirebilirsiniz. Ücretsiz yandex disk e kitap indir. 
 PDF Nasıl İndirilir ?
Butona tıkladıktan sonra 5 saniyelik geri sayımı bekleyip "Devam Et" butonuna basarak geçmeniz yeterlidir. İndirmede sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Sitedeki tüm PDF dosyaları tanıtım amaçlıdır. Beğenmeniz halinde lütfen orijinalini edinin. Telif hakkı ile ilgili yasal bilgilendirmeyi okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar